Звернення депутатської фракції ВО "Батьківщина" № 01/01-21 від 12 січня 2021 року

ЗВЕРНЕННЯ

Ми, депутати Луцької районної ради від політичної партії ВО «Батьківщина», до яких  звертаються жителі територіальних громад, занепокоєні стрімким зростанням ціни на природний газ та його доставку, а також збільшенням вартості електроенергії. В країні зберігається важка епідеміологічна ситуація, спричинена вірусом COVID-19. Внаслідок епідемії та карантинних заходів поглиблюється криза в економіці. Рівень реальних доходів населення є дуже низьким та постійно знижується, зростає безробіття, погіршилась платоспроможність. Водночас, ціни на електроенергію та газ невпинно ростуть. А разом із ними стрімко накопичуються борги населення за оплату комунальних послуг. За таких умов додаткове підвищення цін на електроенергію та природний газ для населення перетворюється на чинник дестабілізації ситуації в країні, призводить до зростання соціальної напруженості, політичної нестабільності, економічних потрясінь. Стаття 48 Конституції України гарантує кожному громадянину України право на достатній життєвий рівень для себе, своєї сім`ї, що включає достатнє харчування, одяг, житло. Враховуючи рівень реальних доходів населення, заявляємо, що подальше підвищення цін на енергоносії та комунальні тарифи призведе до прямого порушення цих прав українських громадян.

Ми звертаємось до Президента України, як до Гаранта Конституції, вжити негайних заходів для недопущення зростання цін на електроенергію та природний газ для населення. Закликаємо Верховну Раду України розглянути можливість введення мораторію на підвищення цін на комунальні послуги для населення. Вимагаємо внести зміни до законодавства для впорядкування ціноутворення і недопущення підвищення цін та тарифів на природний газ, внести зміни до Державного бюджету України на 2021 рік задля забезпечення повноцінного фінансування житлово-комунальних субсидій для населення.

Звертаємось до  Кабінету Міністрів України із закликом переглянути свої рішення щодо скасування пільгового тарифу на електроенергію для населення та відмовитись від намірів подальшого підвищення тарифів, забезпечити державне регулювання цін на природний газ для населення України.

Сьогодні, у період епідемії та важкої економічної кризи, українці чекають від влади всіх рівнів відповідальних дій.

З огляду на вище викладене, ми, депутати Луцької районної ради VIII скликання вимагаємо, щоб політичне керівництво чітко дотримувалось статті 48 Конституції України та вжило невідкладних заходів щодо відновлення державного регулювання цін на газ та пільгових тарифів на електроенергію.

Просимо звернення депутатської фракції ВО «БАТЬКІВЩИНА» внести на розгляд наступної сесії Луцької районної ради і оприлюднити на офіційному сайті Луцької районної ради.

Голова фракції ВО «БАТЬКІВЩИНА»                         Тетяна ПАВЛОВА-БАГРІЙЧУК