Ви є тут

Депутати виступили проти оподаткування сільськогосподарської продукції, зібраної на ділянці понад 50 сотих

37 депутатів Луцької районної ради підтримали звернення щодо вилучення із законопроєкту  №5600 про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень норми про зниження з 2 гектарів до 0,5 гектара земельної площі, дохід від продажу врожаю з якої не оподатковується.

Звернення адресоване до Президента України, Прем’єр-міністра України, Голови Верховної Ради України,  голів фракцій у Верховній Раді України.

Текст звернення:

«Ми, депутати Луцької районної ради Волинської області, занепокоєні внесенням до парламенту законопроекту №5600 про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень. Зокрема нас, представників територіальних громад Луцького району, насторожує запропонована норма знизити з 2 гектарів до 0,5 гектара земельну площу, дохід від продажу врожаю з якої не оподатковується. Зміни, які пропонує внести Кабінет Міністрів України, експерти, зокрема Всеукраїнської аграрної ради, визнають фіскальними, такими, що містять низку норм, які можуть ускладнити роботу агросектору, обмежують права селян користуватися результатами своєї праці на землі.

Для багатьох українців, особливо сільських жителів, власників одноосібних селянських господарств, земля – додаткове джерело доходів до сімейних бюджетів. У 1991 році люди отримали по 0,6 гектара для обробітку городів. Згодом могли отримати 2 гектари, щоб утримувати свою родину, продаючи лишки на ринках. Часто торгують на ринках і пенсіонери, які вирощують на власних присадибних ділянках овочі, ягоди та фрукти. Нині доходи, отримані від продажу врожаю, який вони виростили на ділянці до 2 гектарів, не оподатковуються.

Однак після ухвалення законопроєкту №5600 все зміниться. Тоді при реалізації продуктів, вирощених на ділянці понад 50 соток, люди зобов’язані будуть подавати щорічну податкову декларацію, а з доходів платити 18% податку на доходи, 1,5% військового збору та додаткові податкові нарахування.

У Волинській області та Луцькому районі зокрема, особисті селянські господарства займають провідні позиції з виробництва сільськогосподарської продукції і залишаються головним джерелом доходів сільського населення. В основному це господарства сімейного типу, які  виробляють, споживають та реалізують сільгосппродукцію. Держава досі не запропонувала жодних програм фінансової підтримки для цих сільгоспвиробників, однак уже намагається відібрати у них останній ресурс, завдяки якому вони виживають, – дохід від вирощеного власною працею урожаю.

Ми, депутати Луцької районної ради, вважаємо, що запровадження оподаткування продажу сільськогосподарської продукції, вирощеної на площі до 2 гектарів, боляче вдарить по найменш захищених категоріях населення, які фактично виживають за рахунок обробітку землі своїми силами. Новий податковий зашморг для села нагадує фіскальну політику радянських часів. Тому вимагаємо змінити соціально-економічну політику уряду, вилучити із законопроєкту №5600 норму про зниження з 2 гектарів до 0,5 гектара земельної площі, з якої не оподатковується дохід від продажу вирощеної сільськогосподарської продукції».