Луцький міськрайонний відділ Філія Державної установи «Центр пробації» в Волинській області

Луцький міськрайонний відділ

Філія Державної установи «Центр пробації» в Волинській області

Начальник                         Приходько Марія Володимирівна, старший

відділу                                 лейтенант внутрішньої служби

__________________________________________________

Контактні                           поштова адреса: 43008, м.Луцьк, вул.Січова, 22

дані                                       телефон: (033) 25-03-81

електронна скринька: vl1_probation@ukr.net

Графік                                 понеділок – четвер: 09:00 – 18:00

роботи                                  п`ятниця: 09:00 – 16:45

обідня перерва: 13:00 – 13.45

вихідний: субота, неділя

Завдання і функції уповноважених органів з питань пробації визначені Законом України «Про пробацію», Кримінальним, Кримінально-процесуальним, Кримінально-виконавчим кодексами України та іншими законами України.

ПРОБАЦІЯ – ЦЕ…

v

Забезпечення безпеки суспільства (громади) шляхом запобігання вчиненню правопорушень;

v

Надання суду інформації, що характеризує обвинувачену особу для прийняття справедливого рішення (складання досудової доповіді);

v

Організація виконання покарань, не пов`язаних з позбавленням волі;

v

Пробаційний нагляд: контроль за особою, яка вчинила правопорушення, а також допомога, спрямована на підтримку такої особи в суспільстві (консультації, допомога, мотивування до змін, сприяння у вирішенні проблемних питань);

v

Допомога особі, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі, в адаптації до життя в суспільстві.

ДО КОГО ЗАСТОСОВУЄТЬСЯ ПРОБАЦІЯ?

v

Особа, щодо якої складається досудова доповідь;

v

Особа, засуджена до покарання, що не пов`язане з позбавленням волі: заборона обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадські та виправні роботи, звільнення з випробувальним терміном.

v

Особа, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі.

ПЕРЕВАГИ ПРОБАЦІЇ:

v

ДЛЯ ОСОБИ, яка вчинила правопорушення:

·

Можливість змінитись без ізоляції від суспільства, підтримка на шляху до змін;

·

Збереження сімейних стосунків на зв`язків у громаді;

Збереження роботи та житла;

·

Позитивний соціальний ефект: особа не втрачає соціальні зв`язки та шанс створити сім`ю.

ДЛЯ СУСПІЛЬСТВА (ГРОМАДИ)

·

Убезпечення громади від вчинення повторних злочинів;

·

Справедливе здійснення правосуддя: баланс між карою за вчинене правопорушення, відшкодування завданої шкоди та інтересами членів суспільства.

ДЛЯ ДЕРЖАВИ:

Зниження злочинності;

·

Зниження кількості ув`язнених в місцях позбавлення волі набагато дорожче для держави, ніж перебування на пробації, а також залишаючись в суспільстві особа не втрачає роботу та сплачує внески у державний бюджет

Дотримання міжнародних стандартів.

ВИДИ ПРОБАЦІЇ:

v

Досудова пробація – забезпечення суду інформацією, що характеризує особу, яка обвинувачується у вчиненні правопорушення, з метою врахування обставин її життя для прийняття судом справедливого рішення про міру її відповідальності (складання досудової доповіді).

v

Наглядова пробація – здійснення наглядових та соціально – виховних заходів: надання психологічної, консультативної та інших видів допомоги, сприяння працевлаштуванню, залучення до навчання, участь у виховних заходах та соціально – корисній діяльності, проведення індивідуально – профілактичної роботи відносно особи, до якої застосовується пробація.

v

Пенітенціарна пробація – це допомога особа, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі у трудовому та побутовому влаштуванні за обраним нею місцем проживання, влаштування до закладів охорони здоров`я та сприяння в адаптації до життя в суспільстві.

БІЛЬШЕ ІНФОРМАЦІЇ ПРО ПРОБАЦІЮ ЧИТАЙТЕ ЗА ПОСИЛАННЯМ WWW.PROBATION.GOV.UA

ДОДАТКОВО: ЗАПРОШУЄМО ДО СПІВПРАЦІ НЕБАЙДУЖИХ ГРОМАДЯН В ЯКОСТІ ВОЛОНТЕРІВ ПРОБАЦІЇ!