Ви є тут

ПОДАТКОВА ІНФОРМУЄ:

 За перший місяць 2016 року лучани задекларували понад 9 мільйонів гривень отриманих ними доходів

 

Протягом січня 2016 року жителі міста Луцька та Луцького району подали 165 декларацій про майновий стан та доходи за 2015 рік. Загальна сума задекларованого ними доходу станом на 1 лютого поточного року складає 9,4 мільйони гривень.

Більшу частку у задекларованих доходах – 5,7 мільйонів гривень складає успадковане та дароване майно.  Дохід отриманий від операцій з продажу  нерухомого майна – 2,9 мільйони гривень, інші доходи – 0,8 мільйони гривень.

Сума податку на доходи фізичних осіб, яку декларанти самостійно визначили до сплати до бюджету складає 414,0 тисячі гривень. А загальна сума задекларованого військового збору – 117,2 тисячі гривень.

Правом на отримання податкової знижки у січні поточного року скористалися  90 лучан. Уже платникам повернуто 24,7 тисячі гривень.

 

Відділ організації роботи Луцької ОДПІ

 

 

 

В січні лучани сплатили до бюджету понад  120 мільйонів гривень

 

     Луцькою ОДПІ Головного управління ДФС у Волинській області з початку року забезпечено надходження до бюджетів всіх рівнів 121,1 мільйон гривень. До державного бюджету зібрано 60,7 мільйонів гривень. В порівнянні з минулим роком сума надходжень збільшилась на 6,9 мільйонів гривень. Про це повідомила начальник інспекції Світлана Савчук.

«Успішному виконанню завдань з надходження до бюджетів усіх рівнів в місті Луцьку та Луцькому районі ми завдячуємо, насамперед, нашим платникам податків, котрі в період соціально-економічних труднощів розуміють, наскільки важливо своєчасно наповнювати скарбницю держави», - зазначила посадовець.

       У січні 2016 року до місцевих бюджетів від платників податків міста Луцька та Луцького району надійшло 60,4 мільйони гривень, що на 15,6 мільйонів гривень більше ніж у січні минулого року.

      До місцевих старбничок надійшло: податку з доходів фізичних осіб – 38,7 мільйонів гривень; плати за землю – 4,4 мільйони гривень; єдиного податку – 6,4 мільйони гривень; акцизного податку з роздрібного продажу - 8,1 мільйони гривень.

Також, платниками міста Луцька та Луцького району  з початку року спрямовано до бюджету 71,8 мільйонів гривень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування - повідомила начальник Луцької ОДПІ Головного управління ДФС у Волинській області Світлана Савчук..

Відділ організації роботи Луцької ОДПІ

 

 

Змінилась сума єдиного податку, - Луцька ОДПІ

 

Луцька ОДПІ Головного управління ДФС у Волинській області нагадує платникам єдиного податку першої та другої груп, що в зв’язку зі зміною з 1 січня 2016 року розміру мінімальної заробітної плати змінилась і сума єдиного податку.

Зокрема, платникам першої групи у разі спати єдиного податку за ставкою 10% щомісяця необхідно сплачувати 137 гривень 80 копійок єдиного податку, а платникам другої групи, у разі сплати ними єдиного податку за ставкою 20%, щомісяця необхідно сплачувати 275 гривень 60 копійок єдиного податку.

Нагадаємо, що несплата або несвоєчасна сплата тягне за собою накладення штрафу в розмірі 50 відсотків обраної ставки єдиного податку. 

 

                                           

            Відділ організації роботи Луцької ОДПІ

ГУ ДФС у Волинській області 

 

 

 

До уваги платників акцизного податку!

 

Лист Державної фіскальної служби України  від  21.01.2016 № 1903/7/99-99-19-03-03-17 «Про порядок декларування акцизного податку»

  Державна фіскальна служба України у зв’язку із прийняттям Закону України від 24 грудня 2015 року № 909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» (далі - Закон №909) та численними запитами платників податку щодо набрання чинності окремими нормами зазначеного закону, а також порядку декларування податкових зобов’язань з акцизного податку з 01.01.2016 повідомляє таке.

Серед новацій, внесених Законом №909 до Податкового кодексу України (далі - Кодекс), передбачено запровадження системи електронного адміністрування реалізації пального та введення акцизної накладної як обов'язкового електронного документа, який складатиметься при здійсненні всіх операцій з реалізації пального на внутрішньому ринку. Відповідно до цієї норми до платників акцизного податку, які здійснюють реалізацію пального, крім виробників, імпортерів та суб’єктів роздрібної торгівлі пальним, віднесено осіб, які реалізують пальне (п.п.212.1.15 п.212.1 ст.212 Кодексу).

Відповідно до п.1 розділу II Закону №909 норми (щодо доповнення Кодексу статтями 231 та 232) про запровадження акцизних накладних при реалізації пального, Єдиного реєстру акцизних накладних та системи електронного адміністрування реалізації пального набирають чинності з 1 березня 2016 року.

Отже, для платників, визначених підпунктом 212.1.15 пункту 212.1 статті 212 Кодексу, - осіб, які реалізують пальне, - першим звітним (податковим) періодом буде березень 2016 року.

 

Таким чином, зазначені платники акцизного податку будуть зобов’язані, після затвердження Порядку ведення реєстру платників акцизного податку з реалізації пального та Заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального, зареєструватися платником акцизного податку та до 20 квітня 2016 року подати декларацію з акцизного податку за звітний (податковий) період - березень 2016 року за формами, встановленими Міністерством фінансів України .

Повідомляємо, що Порядок ведення реєстру платників акцизного податку з реалізації пального, Порядок ведення Єдиного реєстру акцизних накладних, Порядок електронного адміністрування реалізації пального та відповідні зміни до форм декларації з акцизного податку розробляються та найближчим часом будуть оприлюднені на веб-порталах ДФС та Міністерства фінансів України.

До запровадження нових форм звітності виробники, імпортери та особи - суб’єкти господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів, зокрема пального, та відповідно до пп.212.1.1, 212.1.2, 212.1.11 п.212.1 ст.212 Кодексу є платниками акцизного податку, подають декларацію з акцизного податку за звітні (податкові) періоди 2016 року за формами, затвердженими наказом Міністерства фінансів України від 23.01.2015 №14 «Про затвердження форми декларації акцизного податку, Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 30.01.2015 за № 105/26550.

Лист Державної фіскальної служби України  від  26.01.2016 № 2476/7/99-99-21-05-17 «Про законодавчі зміни в частині акцизного податку»

Державна фіскальна служба України надає для використання в роботі інформацію щодо законодавчих змін у частині акцизного податку, запроваджених Законом України від 24 грудня 2015 року № 909-VIII „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році” (далі - Закон).

Закон містить такі визначення:

„виробництво підакцизних товарів (продукції)” як технологічний процес, що забезпечує рівність платників та однаковий підхід до них (виробниками підакцизних товарів, тобто платниками акцизного податку, тепер є також ті суб’єкти господарювання, якими в результаті будь-якого технологічного процесу, в т.ч. змішування, змінюється форма, властивості або склад сировини, напівфабрикатів або готової продукції, що призводить до отримання підакцизних товарів) (підпункт 14.1.28і пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України (далі - Кодекс));

„пальне” - нафтопродукти, скраплений газ, паливо моторне альтернативне, паливо моторне сумішеве, речовини, що використовуються як компоненти моторних палив, інші товари, зазначені у підпункті 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 Кодексу (підпункт 14.1.60і пункту 14.1 статті 14 Кодексу).

Термін „реалізація суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів” доповнено положеннями щодо реалізації пального як фізичного його відпуску (підпункт 14.1.212 пункту 14.1 статті 14 Кодексу).

Законом розширено і перелік підакцизних товарів. Відповідно до підпункту 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 Кодексу до пального віднесено суміші ароматичних вуглеводнів, толуол, ксилоли, вуглеводні ациклічні, інші ефіри прості, антидетонатори, антиоксиданти, які оподатковуються за к ставками, встановленими для бензинів. При цьому запроваджуються нульова

 контролю у разі їх використання в хімічній промисловості (підпункт 229.6.1 пункту 229.6 та підпункт 229.7.1 пункту 229.7 статті 229 Кодексу), а також врахування сплаченої суми податку при їх використанні як сировини при виробництві пального - для виключення подвійного оподаткування підакцизних товарів (як готової продукції та сировини для виготовлення такої продукції) (пункт 217.6 статті 217 Кодексу).

З 01.03.2016 передбачено зміну одиниці виміру пального для обчислення акцизного податку (з 1000 кілограмів на об’єм у літрах, приведених до 115 °С). Зокрема, для бензинів ставку податку змінено з 228,0 євро за 1000 кілограмів до 171,50 євро за 1000 літрів; для дизпалива (важких газойлів) - зі 113,0 євро та 149,0 євро за 1000 кілограмів до 95,0 євро та 125,50 євро за 1000 літрів відповідно.

З 01.03.2016 передбачено запровадження системи електронного адміністрування реалізації пального та електронної акцизної накладної при реалізації пального (статті 232 та 231 Кодексу), що сприятиме зменшенню обсягів тіньового обігу пального та, відповідно, збільшенню надходжень акцизного податку до бюджету, а також наближенню податкового законодавства України до законодавства ЄС (в країнах ЄС використовується система електронних адміністративних документів - ЕМСБ).

Також передбачено обов’язкову реєстрацію як платників акцизного податку осіб, що провадять реалізацію пального, до початку здійснення такої реалізації та ведення центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, реєстру платників акцизного податку з реалізації пального (підпункт 212.3.4 пункту 212.3 статті 212 Кодексу). Здійснення суб’єктом господарювання операцій з реалізації пального без їх реєстрації платниками акцизного податку тягне накладання штрафу на юридичних осіб та фізичних осіб підприємців у розмірі 100 відсотків вартості реалізованого пального (пункт 117.3 статті 117 Кодексу).

Законом доповнено пункт 213.1 статті 213 Кодексу підпунктом 213.1.12, відповідно до якого базою оподаткування акцизним податком є операції з реалізації будь-яких обсягів пального понад обсяги, які перевищують обсяги пального:

отримані від інших платників акцизного податку, що підтверджені зареєстрованими акцизними накладними в Єдиному реєстрі акцизних накладних;

ввезені (імпортовані) на митну територію України, що засвідчені належно оформленою митною декларацією;

вироблені в Україні, реалізація яких є об’єктом оподаткування відповідно, що підтверджені зареєстрованими акцизними накладними в Єдиному реєстрі акцизних накладних.

Для нової системи з 1 березня 2016 року діятиме перехідний період, з 1 квітня 2016 року акцизні накладні та електронне адміністрування реалізації пального функціонуватимуть повноцінно.

Після запровадження І акцизної накладної присутність представника контролюючого органу на акцизному складі, де виготовляється пальне, не передбачена (пункт 230.2 статті 230 Кодексу).

Законом встановлюються і нові штрафи, пов’язані із запровадженням акцизної накладної та електронного адміністрування реалізації пального (стаття 120 Кодексу):

за порушення платниками акцизного податку граничних термінів реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування до акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних - від 2,0 до 40,0 відсотків суми акцизного податку;

за відсутність з вини платника акцизного податку реєстрації акцизної накладної в Єдиному реєстрі акцизних накладних/розрахунку коригування протягом більш як 120 календарних днів після дати, на яку платник податку зобов’язаний скласти акцизну накладну/розрахунок коригування, - 50,0 відсотків суми акцизного податку.

Така відповідальність не застосовується при порушенні термінів реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі акцизних накладних, складених у перехідний період - з 1 березня 2016 року до 1 квітня 2016 року.

Щодо зміни ставок акцизного податку.

Для спирту етилового та інших спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, пива (підпункт 215.3.1 пункту 215.3 статті 215 Кодексу):

для натуральних виноградних вин ставка акцизного податку не змінилася - 0,01 грн. за 1 літр, щодо решти алкогольних позицій:

для пива та виноробної продукції - ставки збільшено у півтора-два рази, зокрема:

пиво - 2,48 грн./л (з 1,24 грн./л), кріплені вина - 7,16 грн./л (з3,58грн./л), шампанське - 10,40 грн./л (з5,20грн./л), вермути - 7,16 грн./л (з 3,58 грн./л),

інші зброджені напої- 105,80 грн. за 1 літр 100-відсоткового спирту (з 70,53 грн.),

сидр і перрі (без додання спирту) - 0,95 грн./л (з 0,63 грн./л) тощо, для спирту та лікеро-горілчаної продукції - ставки збільшено у півтора раза - 105,80 грн. за 1 літр 100-відсоткового спирту (з 70,53 грн.),

для слабоалкогольних напоїв, в яких вміст спирту від 0,5 до 8,5% - у З рази (з 70,53 грн. до 211,59 грн. за 1 літр 100-відсоткового спирту).

Для спиртових дистилятів та спиртних напоїв, одержаних шляхом перегонки виноградного вина або вичавок винограду, ставку акцизного податку збільшено у 1,4 раза (з 63,50 грн. до 89,94 грн. за 1 літр 100- відсоткового спирту) (пункт 1 підрозділу 5 розділу XX Кодексу).

Для тютюнових виробів (підпункти 215.3.2 та 215.3.3 пункту 215.3 статті 215 Кодексу):

збільшилися специфічні ставки акцизного податку на 40,0 відсотків (зокрема, для сигарет із фільтром та без фільтра ставка зросла з 227,33 грн. до 318,26 грн. за 1000 штук, тоді як адвалорна ставка акцизного податку залишилася нарівні 12,0 відсотків);

мінімальне акцизне податкове зобов’язання зросло з 304,11 грн. до 425,75 грн. за 1000 штук.

До бази оподаткування при обчисленні виробниками та імпортерами податкового зобов’язання з тютюнових виробів за адвалорною ставкою акцизного податку включено ПДВ (підпункт 214.1.1 пункту 214.1 статті 214 Кодексу).

Терміни запровадження нових ставок акцизного податку: на спирт етиловий, пиво, слабоалкогольні напої та інші алкогольні напої, які не маркуються акцизними марками, а також тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну, паливо - з 01.01.2016;

алкогольні напої що маркуються акцизними марками - з 01.03.2016; спиртові дистиляти та спиртні напої, одержані шляхом перегонки виноградного вина або вичавок винограду, - з 01.04.2016.

Для пального тимчасово, з 1 січня 2016 року до 29 лютого 2016 року (включно), встановлено ставки акцизного податку, збільшені на 13 відсотків порівняно зі ставками, чинними в 2015 році, при цьому одиниця виміру - євро за 1000 кілограмів (пункт 9 підрозділу 5 розділу XX Кодексу).

Ставка акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів (підпункт 215.3.10 пункту 215.3 статті 215):

для пального - 0,042 євро за 1 літр реалізованого товару (з 01.01.2016);

для інших видів підакцизних товарів - залишилась незмінною (5,0 відсотків вартості реалізованого товару).

Законом звільнено від оподаткування акцизним податком реалізацію відходів тютюнової сировини за умови документального підтвердження їх утворення та подальшого знищення або утилізації (підпункт 213.3.12 пункту 213.3 статті 213 Кодексу).

Пунктом 10 розділу II „Прикінцеві положення” Закону запроваджено норму щодо встановлення Кабінетом Міністрів України мінімальних оптово- відпускних та роздрібних цін на тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну.

                              Відділ контролю  за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів Луцької ОДПІ ГУ ДФС у Волинській області